WARTA HDI Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Węgrzyn Joanna

wyjazdy zagraniczne

Ubezpieczenie kosztów leczenia dla wyjeżdżających za granicę

Bez względu na to, czy za granicę wyjeżdżasz prywatnie, czy biznesowo, czy planujesz wylegiwać się na plaży, czy też jedziesz do pracy w Warcie dobrze zabezpieczysz się przed skutkami choroby czy wypadku.

Planując wyjazd za granicę, warto pamiętać o wykupieniu odpowiedniej, dostosowanej do indywidualnych potrzeb polisy turystycznej. Dobrym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie Warta Travel Plus, którego zakres można dobrać pod różne potrzeby.

Taka polisa w pakiecie podstawowym obejmuje koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) i usługi assistance.

Mając taka polisę zapewnisz sobie:

 • szeroki dostęp do placówek medycznych i lekarzy prywatnych, a co ważne, Warta pomaże zorganizować cały proces udzielenia pomocy choremu — umówi wizytę w placówce zdrowa lub wezwie lekarza w odpowiednie miejsce, wezwie transport itp.
 • nie tylko pokrycie kosztów leczenia, ale również zorganizowanie i pokrycie kosztów związanych z przewiezieniem chorego z miejsca zdarzenia do szpitala lub ambulatorium oraz powrotu do kraju,
 • bezgotówkową likwidację szkód za granicą — tzn. że nie trzeba zakładać swoich pieniędzy na pokrycie kosztów wizyty u lekarza czy pobytu w szpitalu - wystarczy zgłosić wypadek w czynnym przez całą dobę Centrum Obsługi Klienta Warty, a Warta rozliczy się bezpośrednio z placówką medyczną
 • całodobową obsługę w języku polskim. Możesz też skorzystać z pomocy tłumacza, co jest bardzo pomocne, gdy nie znasz języka, a musisz porozumieć się z pracownikami służby zdrowia
 • pokrycie kosztów związanych z koniecznością wcześniejszego powrotu do miejsca zamieszkania,
 • pomoc w odzyskaniu utraconego lub błędnie skierowanego przez przewoźnika bagażu,
 • pomoc w odzyskaniu utraconych dokumentów

Ważna jest suma ubezpieczenia

Koszty leczenia za granicą mogą być bardzo wysokie. Dlatego bardzo ważne są sumy ubezpieczenia, na jakie zawieramy polisę.

Wykupując ubezpieczenie należy wziąć pod uwagę, czy zadeklarowana przez nas suma ubezpieczenia wystarczy na pokrycie np. nagłej operacji. Bardzo ważny tez jest stan zdrowia ubezpieczonego. W przypadku chorób przewlekłych należy wykupić polisę z wariantem rozszerzonym o następstwa tych chorób.

Suma ubezpieczenia dla kosztów leczenia odnosi się do każdego zdarzenia - nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku i dotyczy.

 • pobytu i leczenia w szpitalu
 • wizyt lekarskich
 • badań, zabiegów i operacji zleconych przez lekarza 
 • zakupu niezbędnych leków i środków opatrunkowych zleconych przez lekarza
 • transportu między placówkami medycznymi, gdzie udzielano kolejno pomocy medycznej oraz transportu do miejsca zakwaterowania po udzieleniu pomocy medycznej, o ile z uwagi na stan zdrowia ubezpieczonego zlecony został przez lekarza prowadzącego
 • zakupu lub naprawy okularów i szkieł kontaktowych oraz naprawę protez, jeżeli są niezbędne do dalszej podróży i zostały uszkodzone w związku z nieszczęśliwym wypadkiem

Dla niektórych rodzajów leczenia ustala się odrębne sumy ubezpieczenia, a mianowicie dla kosztów leczenia stomatologicznego, leczenia związanego z ciążą i porodem oraz za naprawę okularów.

Ochrona może być znacznie szersza

Polisa turystyczna dla wyjazdów zagranicznych Warta Travel Plus może zapewniać dużo szerszą ochronę niż zwrot kosztów leczenia nagłego zachorowania. W ramach takiego ubezpieczenia można dodatkowo ubezpieczyć

 • bagaż podróżny,
 • odpowiedzialność cywilną,
 • koszty odwołania uczestnictwa w imprezie turystycznej,
 • koszty anulowania biletu podróżnego,
 • koszty odwołania lub opóźnienia lotu,
 • koszty anulowania noclegu.

Bardzo przydatny w podróży jest też dodatkowy pakiet assistance. Zapewnia on m.in. zorganizowanie i pokrycie kosztów zastępczego kierowcy, gdy stan zdrowia ubezpieczonego nie pozwala na prowadzenie samochodu, opiekę nad dziećmi w przypadku hospitalizacji osoby ubezpieczonej, czy tez odwiedziny wskazanej osoby.

Polisa Warta travel plus jest również dobrym zabezpieczeniem dla osób wyjeżdżających do pracy, rozszerzenie ochrony daje gwarancję pokrycia kosztów leczenia powstałych w następstwie zdarzeń związanych z wykonywaniem pracy

Polisa rodzinna w atrakcyjnej cenie

Wyjeżdżając na wczasy z najbliższą rodziną zapłacimy mniej za polisę, ponieważ wszyscy ubezpieczeni w formie rodzinnej otrzymają zniżkę. Taka rodzinna polisę można wykupić na wyjazd rodziców z dziećmi lub dziadków z wnukami.

 

Przestawiłam państwu w skrócie bardzo przydatne i niedrogie ubezpieczenie od zachorowania i nieprzewidzianych wypadków za granicą i polecam wykupić polisę Warta Travel Plus przed każdą podróżą.

 

WARTA / HDI Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Węgrzyn Joanna
Tarnowskie Góry, ul. Sobieskiego 1, tel. 32 287 22 20, 501 134 178, e-mail: joanna012@op.pl
Copyright © 2021 Pośrednictwo Ubezpieczeniowe Węgrzyn Joanna